Wyczyść fugi z pleśni i brudu


Wypierz sam lub zleć to nam!!!
Pierzemy wszystko prócz kieszeni….

     Nowe i świeżo położone kafelki zachwycają swoja czystością i świeżością. Dużą zasługą takiego ładnego wyglądu są piękne, świeże i czyste fugi. Musimy niestety liczyć się z tym, że fuga bardzo szybko się brudzi. Rowek z fugą znajduje się nieco niżej od powierzchni kafelka, co sprzyja osadzaniu się w nich brudu i kurzu. Towarzyszy temu rozwój bakterii w tych miejscach. Jeśli chcemy mieć czysty, piękny i zdrowy dom musimy regularnie czyścic te miejsca.

Poniżej proponujemy kilka domowych sposobów, na skuteczne czyszczenie fug.

1. Proszek do pieczenia jest świetnym środkiem czyszczącym. Wystarczy go nanieść na fugi i zostawić na co najmniej 20 minut, żeby proszek zaczął działać. Po tym czasie usuwamy proszek wilgotną ściereczką, po czym zmywamy całe kafelki tak jak zawsze.

2. Ocet, czyli jeden z najpowszechniejszych i najbardziej znanych domowych środków „na wszystko”. Przygotowujemy roztwór w proporcjach: jedna część octu na dwie części wody i przy użyciu starej szczoteczki do zębów zaciekle i wytrwale szorujemy fugi.

3. Jeśli chcemy wzmocnić działanie octu, możemy go zmieszać z sodą, dzięki temu zniwelujemy również nieprzyjemny octowy zapach. Należy przygotować papkę z dwóch części wody, jednej części octu i takiej ilości sody, aby powstała konsystencja papki. Nakładamy ją na fugi i odczekujemy 10 minut, po czym szorujemy szczoteczką fugi i zmywamy je wodą.

4. Jeśli nie mamy pod ręką żadnych innych środków możemy wykorzystać zwykłą białą pastę do zębów i wyszorować fugi szczoteczką dokładnie w taki sam sposób jak czyścimy zęby. Ostatecznie możemy też użyć zwykłego płynu do naczyń typu Ludwik – nalewamy nieco płynu na szczoteczkę i szorujemy, po czym zmywamy wodą i wycieramy fugi do sucha.

5. Jeśli zależy nam głównie na wybieleniu fug, użyjmy soku z cytryny jako wybielacza, nakładamy go na fugi i pozostawiamy na 10 minut. Później znowu szorujemy szczoteczką do zębów i spłukujemy wodą.

6. Równie dobrym sposobem na wyczyszczenie fugi jest użycie myjki parowej. W łatwy i szybki sposób pomoże nam ona pozbyć sie brudu z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo zdezynfekuje nam płytki.